|

Vojtěchovská rozhledna

Lokalita: Pardubický kraj, okres Chrudim

  K této krásné rozhledně se dostanete opravdu snadno.
Najdete ji nedaleko Hlinska a známého Pekla Čertovina mezi obcemi Kladno a Vojtěchov u hlavní silnice číslo 34, která spojuje právě Hlinsko a Poličku.

S parkováním je to snadné. Je sice pro pár aut, ale je hned u cesty a z něj to máte k rozhledně pohodlně asi 100 metrů po zpevněné cestičce mezi poli.

Rozhledna je v dolní části kamenná s obsluhou a prodejem suvenýrů. Horní část je kovová s dřevěnými doplňky, což působí opravdu krásně. Má celkem 3 plošiny a nejvyšší je ve výšce 12 metrů. Není tedy nijak vysoká a určitě ji zvládne každý. Pejsci ale počkají dole u rozhledny. Odtud je také krásný výhled.

Nahoru se dostanete po točitém kovovém schodišti. Je zde umístěn i dalekohled na mince. Obsluha vám s tím poradí a můžete tak dohlédnout na vzdálené vrcholky hor.

Výhled je odtud opravdu úžasný. Kromě okolních Železných hor a Žďárských vrchů dohlédnete na Krkonoše, Orlickém hory, Králický Sněžník a Jeseníky. My jsme neměli zrovna excelentní počasí, ale v dálce byly slabě vidět výše popsané hory. Za dobrého počasí a také dobré viditelnosti musí být výhled opravdu luxusní.

Rozhledna byla postavena v roce 2010 a celková výška je 16,5 metrů.
Více info a také otevírací dobu rozhledny najdete na webu obce Vojtěchov www.obecvojtechov.cz

Tuto rozhlednu doporučujeme navštívit. Nemusíte se na ni trmácet někam do kopce a pokud pojedete kolem, tak si udělejte pár minut čas a zajeďte si tam.


Podobné příspěvky