|

Jezero Most

Lokalita: Ústecký kraj, okres Most

Ahoj kamarádi. Dnes vám představíme nádherné Jezero Most.
Jezero je celkem nové. Zpřístupněné v roce 2020, místo bývalého hnědouhelného dolu.

Hned u jezera je bezplatné parkoviště, kde nikdy není problém zaparkovat. Při vystoupení z auta, uvidíte jezero v celé své kráse i blízký Hněvín, na který se také doporučuji podívat.

Než vyrazíme na 9 kilometrů dlouhý okruh, můžeme si dát nějaké občerstvení. Jako první máme Lagarto, kde si můžeme v zimě dát teplý čaj nebo kávu a také něco sladkého. V létě zmrzlinu nebo jahody se šlehačkou. Hned vedle je stánek rychlého občerstvení Bonmomo, tam si můžete dát Hamburger a také sladké Churros.
Od května do září je tam  stánek Trdlobar nebo Cooper‘s street food. Takže se nemusíte těšit jen na krásnou procházku, ale i plná bříška.
Pod stánky už je samotná cesta kolem jezera. Najdete zde stoly pro stolní tenis, dětská hřiště a hřiště na plážový volejbal. Nádherné kamínkové pláže pro všechny dvounohé. Také spoustu slunečníků a lehátek na správné užívání letních dní.

Ale co nás zajímá nejvíce? Kam s pejsky? Na jezeře jsou vyznačené 3 psí pláže, kde potkáte určitě spoustu dalších kámošů a užijete si plno zábavy! Jedna se nachází vlevo od hlavní pláže a další dvě vpravo od hlavní pláže.

Poté si dáme procházku jak už bylo řečeno cca 9 kilometrů kolem celého jezera. Z toho je 2,5 kilometru dlouhá naučná stezka, kde zjistíte spoustu nových informací o napouštění jezera a ostatních zvířátkách, kteří na i v jezeře žijí.

Voda je nádherně čistá, proto je hojně navštěvovaná potápěči. Díky okolo vedoucí cyklostezce je navštěvovaná hodně i cyklisty. A také je super pro využívání bezmotorových vodních sportů.

Celkem pravidelně se zde pořádají procházky s placatkama, kde je spousta zábavy a nových přátel. Určitě vám o další procházce dáme vědět, aby jste i vy mohli zažít krásu Jezera i okolí!
Snad se tu brzy uvidíme.


Podobné příspěvky