|

Soplík – bronzový BuldoKing 2023

Datum narození: 12. 6. 2021
Bartoloměj Soplík Hromadog brunensis

Ahoj Soplíku, odkud jsi?
Ahoj, narodil jsem se v Pustiměři u Vyškova u skvělé chovatelky Soni v chovatelské stanici Hromadog brunensis.
Rodiče si mně pak odvezli do vesničky Hrubčice, která je u Prostějova.

A jaké to je u tebe v Hrubčicích?
Bydlím v takové malé vesničce a to má svoje kouzlo. Sousedi jsou vstřícní a hlavně se mi nejvíc líbí sousedovic jezevčice Boniska. Jsem do ní totiž blázen.
Táta konečně dokončil zvelebování naší zahrady a moc rád si tam jen tak ležím v trávě a nebo lítám jako splašené selátko ze strany na stranu. To jsem pak jako tryskomyš.


Máš raději obojek nebo postroj?
Toto je spíš otázka na mamču, protože má v oblibě nakupování postrojů, mikinek, bundiček a dalších. Více mi ale vyhovuje postroj.
Od štěněte jsem měl obojek, abych se odnaučil tahat. No nebudu vám lhát, snažím se, ale jakmile jsem nějakej přemotivovanej, tak pořád jen poslouchám dokola “pomalu, pomalinku, netahej…”
No ale snažím se. Tak jako jsou mi jen dva roky, proto jsem akční.

Máš nějaké oblíbené hračky?
Mám a nejradši bych je měl všude a milióny. Tata nadává a máma naštěstí kupuje další. Mám je všude, kde se dá. Rád totiž usínám s hračkou v puse.
Střídám si je podle nálady. Zbožňuji také jelení parůžky. Jsou prý dobré na zoubky a taky mi to pomáhá snižovat napětí. Takže jsou zdravé a ještě se uklidním.

Kam nejraději chodíš a jezdíš na výlety?
Chtějí mi pořídit vozík za kolo příští rok. Bude to pro mě teda docela výzva, protože od mala nesnáším cokoliv na kolech a snažím se do toho kousnout. Irituje mě třeba kočárek.
Už se ale učím pomalu odolávat, tak prý ten vozík možná pořídí. Snad se tedy zadaří a pojedeme všichni na nějakej cyklovýletík.
Co hodně miluju, je voda a koupání. Mám vestu. No víte jak to je, když se máma bojí, abych se neutopil. Ale je fakt dobrá, protože jsem si jistější. Když jedeme na výlet, tak jsem rád, pokud je možnost se také vykoupat.
Od mala jsem naučený na cestování autem, takže mi to nedělá problém a mám to rád. Velké horko ale nemusím.

Kde jsi byl v zahraničí?
Do zahraničí mě ještě nevzali, ale musím říct, že nemám problém s ničím. Dokonce jsem strávil víkend i na hotelu a byl jsem vzorný. Teď mě čekají další výlety a na podzim dovolená na celý týden v hotelu a v zimě na chatě. Takže jak naši říkají, samé krásné věci.

Co přes den jíš a kolik toho dostáváš?
Kdybych mohl, tak jím pořád. Jsem milovník jídla, ale granule mi bohužel od mala moc nejedou.
Dostávám proto hovězí masíčko z konzervy, které mi dávají dvakrát denně. Mezitím samozřejmě další odměny a dobrůtky. Například sušená masíčka, ovoce, zeleninu a mňam piškoty.
Nejvíc se mi líbí, když se nakrájí nějaké ovoce do misky a pěkně si pak všichni spolu sedneme na gauč a mlsáme si.

Máš nějaké oblíbené místo?
To mám na naší zahrádce a taky doma na sedačce. Ale to nejoblíbenější místo je kdekoliv, kde se nachází ti moji. Jsem jim pořád v patách. Říkají, že kdo má buldočka, tak prej tohle asi moc dobře zná.

Jak to máš s ničením věcí? Co jsi už všechno zničil a co byl největší průšvih?
Jako nechci se chválit. Od mala jsem byl tak vzorný, že jsem skoro nic nezničil. No ale oni nevědí, že se dostávám do puberty a možná budou nemile překvapeni.

A jak to máš s hlídáním, nebo vydržíš sám doma? A jak dlouho?
Od mala zůstávám na domečku sám a těším se, až přijedou z práce. Zvládám docela dost i osm hodin, ale bývám smutný, tak mamča dělá všechno pro to, abych se cítil lépe. Vymýšlí kapičky proti úzkosti atd.
Když to jde, tak si mě bere do práce a jsem Office dog. To naprosto zbožňuji a dělám jim tam šéfika.
Jinak beze mě nikam nejezdí. Jen tak jednou za rok a to mně zařídí komfortní hlídání od kamarádů. Jsem pak naprosto spokojený.
Někdy mě pohlídají moje milované Sárulka, Natálka a Eliška. Taky sousedka Martinka mě pohlídá. Já mám rád společnost a vydržím kdekoliv, hlavně když nejsem sám.
Prej někdy zkusíme i psí školku. Byl bych rád, kdybych si mohl v dalších číslech přečíst článek o nějaké fajn psí škole kolem Olomouce a Prostějova. Nemám s tím žádné zkušenosti, tak budu rád za doporučení.
Ještě se moc těším, až mi pořídí nějakého psího kamaráda. To prej časem taky bude. Tak uvidíme.

Co ti zatím v magazínu Buldoček chybí.
– Potýkám se bohužel od 2 roku s epilepsií a tak bych uvítal nějaké rady a zkušenosti.
– Byl bych rád, kdybych si mohl v dalších číslech přečíst článek o nějaké fajn psí škole kolem Olomouce a Prostějova. Nemám s tím žádné zkušenosti, tak budu rád za doporučení.

Děkujeme Soplíkovi za rozhovor, za fotky a také, že nám o sobě něco prozradil. Do dalších čísel určitě přidáme rozhovor s majiteli psích školek a začneme na Olomoucku. Postupně oslovíme další. Mrkneme i na odborná témata a doufáme, že se nám podaří navázat i spolupráci s veterináři a dalšími odborníky, kteří by odpovídali na vaše dotazy.

Líbí se vám tyto rozhovory? Napište nám na redakce@buldocek.net a rozhovor s vaším buldočkem uveřejníme. Stačí se ozvat, že váš buldoček má zájem a my vám pošleme otázky a poprosíme o pár fotek.

Podobné příspěvky