| |

Snoopík – Příběh neobyčejně obyčejného bojovníka

Ahoj všem čtenářům. Ráda bych vám dnes popsala, co předcházelo, probíhalo a také co přišlo po operaci měkkého patra a plastice nosu.

Tento článek bude i o té nepříjemné stránce věci, která Snoopa postihla. Ale chci, aby jste věděli, že tohle vůbec nemá být odstrašující příklad. Vlastně naopak. Myslíme si, že pokud by Snoop tuhle operaci nepodstoupil, už by tu s námi nebyl. Ale to vám vše vysvětlím a popíšu.

Nebojte. Vše má šťastný konec. Začneme určitě tím, že Snoopík je z množírny, kde byly šílené podmínky. Tudíž neměl žádné vyšetření a kontrolu jeho zdravotního stavu, když byl štěndo. Už od mala měl problémy s trávením jídla. Většinou po každém jídle dost zvracel a velmi často to dopadalo tak, že se jídlem dusil a bylo namále.
Venku se často zadýchával a zvracel bílou pěnu. Tudíž jsme si vyhledali, jaké by mohli být příčiny a napsali email na Veterinární kliniku. Zprávu jsme dostali zpět téměř okamžitě. Bylo podle zaslaných videí jasné, že je problém s měkkým patrem a taky nosánkem, který měl nedostatečně velké dírky na dýchání.

Domluvila se tedy kontrola. 13. 3. 2023 proběhla kontrola na Klinice. Bylo nám řečeno, že je 100% potřeba udělat Palatoplastiku (měkké patro) a také Rhinoplastiku (nosánek).
Dostali jsme kortikoidy a Helicid, které se měli brát podle doporučení lékaře, než dojde na operaci.
Také jsme dostali papír s možným rizikem operace, varováním a datem operace. Proběhla také domluva o kastraci, která se udělá rovnou při zákroku, pokud bude vše předtím probíhat bez problémů.

24. 3. 2023 byl den operace. V 11 hodin se přijelo na kliniku s předchozí hladovkou. Snoop měl odběr krve, který dopadl skvěle. Poté se napíchla kanyla a Snoopa si nechali na místě s tím, že zavolají až bude operace hotová.

Operace trvala cca. 2 hodiny. Snoop byl při našem příjezdu probuzený a ve skvělém stavu. Navíc se odebrali i mandle, které by taky mohli časem dělat problémy. Čekalo se ještě cca. 1 hodinu na klinice kvůli případným komplikacím.
Paní veterinářka nás varovala, že může z nosánku i pusinky téct krev. Ta nám také po cestě dost tekla, ale Snoop byl stále v pořádku. O kastraci ani nevěděl. Chodil v pořádku i seděl. Když jsme přijeli domů spinkal skoro většinu času. Kolem 5 hodiny dostal konzervu z lízací podložky.

Kdy začal ten problém? V noci. Snoopík vůbec nespal, začal hodně zvracet a nemohl vůbec ležet. Proto jsme se sebrali a jeli zpět přes hodinu cesty na Kliniku. Bohužel tam už jsem věděla, že není něco v pořádku.

25. 3. 2023 Snoopík dostal okamžitě kapačky s tím, že mu určitě pomůžou. Po cca půl hodině začal sýpat. Zavolala jsem paní Veterinářku. Oznámila nám, že si Snoopíka bude muset nechat na pozorování. Začalo to být horší a horší. Proto Snoopíka uspali a dali na dýchací přístroje. Věděla jsem, že je zle. Poprosila jsem, jestli ho mohu ještě vidět. To bylo to nejhorší, co jsem kdy zažila. Dala mu pusinku na hlavičku a odjela se silnou panickou atakou domů. Brzo po příjezdu mi volala paní Veterinářka s informací, že Snoopik má silně oteklý hrtan a je nutná Tracheostomie. Samozřejmě. Jen ho prosím zachraňte. Tím začal šílený kolotoč strachu a nejistoty. Tracheostomie pomohla a Snoopík s ní mohl krásně dýchat, jíst i pít. Bohužel každodenní telefonát s informací, že mi nemůžou nic slíbit a neví, jak to bude dál, byl příšerný.
Proběhla také vzájemná domluva, že Snoopa nebudu navštěvovat, kvůli rozrušení, které by mu mohlo přitížit.

28. 3. 2023 přišla informace. Snoopíkovy se vlivem zvracení rozpadlo operované měkké patro. Udělá se znovu a další den se zkusí vyndat Tracheo.

30. 3. 2023 proběhla další operace a to oprava měkkého patra. Hrtan už vypadal mnohem lépe a další den by se mohlo Tracheo vyndávat.

31. 3. 2023 telefonát. Není možné Tracheo vyndat. Po opravě měkkého patra hrtan znovu otekl a musíme mu dát znovu čas. Celý víkend byl víceméně jen o informaci, že je Snoop stále stejný a vše se rozhodne v pondělí.

3. 4. 2023 se rozhodlo o vyndání Trachea další den a možném vyzvednutí Snoopíka a odvozu domů. Pokud se sám nadechne. Nikdo stále nevěděl, jak to bude. Byla tu taky možnost nechat tracheo na stálo, pokud se sám nenadechne. Což by ale byl velký problém do budoucna.

4. 4. 2023 přišel email. Video. Paní Veterinářka přišla do ordinace a říkala Snoopovy jak jdou vyndat tracheo a jak to musí zvládnout. Snoopík vrtící zadečkem, protože konečně přišla jeho nejlepší teta. Měl se tam s ní jako v ráji. Miloval jí. Lepší paní Veterinářku jsme si nemohli přát. Cca 2-3 hodiny šíleného čekání. Telefon. Zvládl to! Snoop se sám nadechl a tracheo je venku! Můžete přijet.

Nekonečná chvíle štěstí.  Bohužel s tím přišlo i varování. Nesmíme Snopíka moc vítat aby se nezadýchával. To nevadí. Hlavně že konečně uvidíme našeho bojovníka.

Sedli jsme do auta s jeho nejoblíbenější hračkou a jeli za ním. Při příjezdu ještě čekaní v čekárně, které pro nás nebylo zrovna krátké. Vstup do ordinace kde ještě Snoopík nebyl. Najednou se otevřeli dveře a běžel k nám hubený, smradlavý ale šíleně šťastný bojovník. Zvládl to. Zvládl tohle všechno v 10 měsících. Dostali jsme domů znovu prášky, vodu na čištění krku a mohli jsme vyrazit. Cesta byla zvláštní.. jiná. Snoopik byl jiný. Dva dny přetrvával pocit, že to Snoopík nezvládne. Byl bez jiskry v oku. Smutný a zlomený.

Po dvou dnech plného bříška, teplé postele a společnosti celé rodiny byl zpět. Zpět jakého jsme ho znali. Proběhla koupel, takže už byl i voňavý a každým dnem nabíral na váze. 3 x až 5 x denně probíhalo čištění dírky po tracheo. To zvládal naprosto skvěle. Dost se toho tam naučil.
Poté už následovala jen poslední kontrola, kde se rozdali dárečky za úžasnou péči. Také se rozdalo hodně poděkování všem. Snoopík každému naposledy olízal obličej a mohli jsme vyrazit domů. Domů s pocitem, že je vše v pořádku. Zvládl to.

Do teď zasíláme paní veterinářce fotky a děkujeme jí za záchranu našeho koblížka. Jak už bylo řečeno na začátku, tak to nemá to být odstrašující příklad. I přes tohle vše jsme rádi, že Snoop operaci podstoupil. Už se nedusí, nezvrací a tohle léto zvládl mnohem lépe než to předchozí.

Jak to vyšlo vše cenově? Celá operace před komplikací i s léky na doma před a po operaci vyšla na 18 148,- Kč. Z toho 16 227,- nám proplatila pojišťovna PetExpert.
Kastraci jsme si samozřejmě platili sami. Operace měkkého patra byla proplacena hlavně kvůli akutnosti. Hrozilo nám, že se každou chvílí Snoopík udusí.
Pooperační komplikace a další léky vyšli na celkem 29 815,- Kč. Z toho 12 703,- nám proplatila opět pojišťovna PetExpert. Bohužel to bylo vyčerpáním našeho celého limitu.

Tímto určitě doporučuji každému, kdo má doma pejska, zařídit si pro něj pojištění. Občas je to třeba i když to vůbec nečekáte. A určitě vyšší limit. Bohužel základní né vždy stačí.

Všem přejeme hodně zdraví a také děkujeme těm, kteří na nás po celou dobu hospitalizace a léčení mysleli a podporovali nás. Irena Repková a Snoopík.

Podobné příspěvky