|

Oliva – BuldoQueen 2023

Oliva

Datum narození: 6. 4. 2020

Ahoj, odkud jsi?
Ahoj jsem Moravanda jak víno, i když víno nemůžu.
Narodila jsem se v Maršově nedaleko Brna a bydlím teď s rodiči v Tišnově v domečku.

A jaké to je v Tišnově?
Je to tady skvělé, mám tady spoustu kamarádů, kteří jsou v průměru minimálně o 50cm vyšší než já. Nejbližší jsou kamarádka Gracy – maďarská ohařka a Arny – výmarský ohař, asi mám slabost pro ohaře. Nejvíc se mi líbí velký betonový květináč, který mám před domem a všichni kamarádi z okolí mi tady nechávají smsky.
Ráda jejich čtením zdržuju procházku a trénuji nervy rodičů.
Vydržím ten květináč obcházet i 10 minut – čtu pomaleji.


Máš raději obojek nebo postroj?
Obojek neznám a s postrojem to mám už natrénovaný i když ho nesnáším a odřu ho hned o nejbližší fasádu. Když vidím jak ho taťka vytahuje ze šuplíku, utíkám do nejbližšího rohu a sednu si.
Pak s postrojem dělám ještě chvíli divadlo.

Máš nějaké oblíbené hračky?
Moje nejoblíbenější hračky jsou všechny pískací, který mi vozí babička z Lipna. Pak všechno co má oči, tak je jich zbavím do pár minut. Jinak ráda žužlám kameny už od štěňátka. Máte vidět rodiče, když s tím kamínkem zakloním hlavu to by se mohli zbláznit strachy, aby mi nezaskočil.
Taky umím udělat z toaletních ruliček puzzle – nachystám to mamce na složení na podlahu.

Rodiče se cpou několikrát denně a mě dávají jen ráno a večer, tak jsem chtěla kontaktovat PSociálku, ale nenašla jsem na ně telefon.

Kam nejraději chodíš nebo jezdíš na výlety?
Ráda jezdím s taťkem kamkoliv k lesu střílet z luku. Vždycky musím počkat u nohy, než střelí a pak oba dva letíme pro ten šíp.
Ráda mám i potůčky, který mi jsou po kolínka, je mi to tak příjemný, že se do té vodičky hned vyčůrám a pak následuje bobek, který pošlu po proudu.
Jinak jezdím ráda autem, i vlakem. Už jsem jela za babičkou na Lipno.

Kde jsi byla v zahraničí?
V zahraničí jsem byla zatím jenom na Slovensku v Tatrách s kamarádkou Gracy, rodiči a jejich přáteli. Chodili jsme na procházky, ale já Gracy moc nestačila.
Jinak jezdím s rodiči hodně po Česku, to mě berou všude. Když jedou někam dál, přijede babi z Lipna a hlídá mě. Spala jsem v autostanu i v karavanu a to mě moc baví.

Jsem Moravanda jak víno, i když ho nemůžu.

Co přes den jíš a kolik toho dostáváš?
Mám docela dietu řekla bych, protože rodiče jí několikrát denně a mě dávají jen ráno a večer. Chtěla jsem kontaktovat psociálku, ale nemám na ně telefon.
Dostávám i kokinka, ale jenom ty psí. Když mamka vaří, tak vzorně sedím asi milimetr od její nohy, aby nezapomněla, že jsem tady taky. Vždycky dostanu kousek masa, ale občas se mě snaží napálit a dá mi kousek okurky, kterou hned vyplivnu. Jinak miluju banán a meloun.

Máš nějaké oblíbené místo?
Moje oblíbené místo je na křesle v obýváku, potom na gauči a v posteli. Občas si lehnu na zem, když mi je teplo, ale dlouho to nevydržím a musím do měkkého.

Jak to máš s ničením věci? Co jsi už všechno zničila a co byl největší průšvih?
No.. nechci se chlubit, ale jediné co ničím jsou moje hračky, těm dám zabrat, ale doma jsem nikdy nic nezničila.
Spíš dělám bordel tak, že nosím domů ze zahrady kamínky a klacky. Klacky rozcupuju na třísky v obýváku. Taťka ty třísky vlastně nosí taky domů, když topí v krbu. Takže mu pomáhám, ať s tím nemá tolik práce.

A jak to máš s hlídáním, nebo vydržíš sama doma? Jak dlouho?
Doma vydržím dlouho. Mám to vychytané tak, že když rodiče nejsou doma, tak mi většinou nechávají otevřený na zahrádku, ať můžu na záchod.
Ale teď jsem špatně spadla, když jsem běžela ze zahrady a ochrnula na pacinky. Musela jsem na operaci, říkali že možná už nebudu chodit. Naštěstí vše dobře dopadlo a pan doktor říkal, že budu chodit bez následků. Takže teď mě naši nespouštějí z očí a musím mít striktní klidový režim. Tak hodně spinkám a musím i cvičit.

Děkujeme Olivo za rozhovor a také za to, že jsme se něco zábavného dozvěděli.
Přejeme ti taky hodně zdraví a ať se vše brzy napraví a zase můžeš lítat po zahradě a chodit jako dříve.

Chcete také rozhovor s vaším buldočkem? Napište nám na redakce@buldocek.net

Podobné příspěvky