| |

Výbava buldočka na cestování a dovolenou

Dovolená, to nejsou jen hlavní dva měsíce, kdy mají děti prázdniny, tedy červenec a srpen. S buldočkem cestujeme celoročně a tak se i výbava bude měnit podle toho, kam jedeme a v jakou roční dobu. My si také v létě nepřibalíme svetry, ale naopak v zimě přidáme i čepku, rukavice, šálu a další potřebné věci.

Abychom toho ale nevozili zbytečně moc, vytvořili jsme pro vás seznam základních věcí, bez kterých se neobejdeme. No možná obejdeme, ale pokud se něco stane, tak je dobré mít je u sebe a ne doma.

Základní buldočkova výbava pro cestování:

Výbava do auta:

Pokud cestujeme autem, což je nejčastější dopravní prostředek, tak samozřejmě musíme mít buldočka v autě v bezpečí. Určitě by měl mít pevnější a zároveň měkký (lépe polstrovaný) postroj, který je uchycený k bezpečnostnímu pásu (může pak mít více místa pro otáčení) nebo ho rovnou zacvaknete místo bezpečnostního pásu.
NIKDY NEDÁVEJTE BULDOČKA DO AUTA S OBOJKEM – VŽDY JEN S POSTROJEM.
Jsou i s takzvanou bungee funkcí, kdy je na konci natahovací část, která mírní náraz při autonehodě. Určitě vybírejte takové, které jsou dostatečně široké a také nastavitelné tak, aby buldoček měl i dostatek místa pro sednutí, lehnutí, otočení atd… Nejlépe vám poradí přímo ve vaší prodejně s chovatelskými potřebami a najdete také na e-shopech. Doporučujeme, ale raději třikrát měřit a nejlepší je přeci jen vidět a vyzkoušet přímo na buldočkovi. Poraďte se také tam, kde přímo vyrábí věci pro buldočky.

Do auta také doporučujeme ochranu na sedačky. Určitě si tak ušetříte nervy při vysávání. Buldoček má chlupy, které se úplně super zapíchnou do textilních sedaček a vysávat pak po dovolené, je úžasné a máte to místo fitka.

Spokojený pes: https://www.spokojenypes.cz/deky-do-auta-pro-psy/
Superzoo: https://www.superzoo.cz/psi/cestovani-se-psem/cestovani-autem/potahy-a-site/

Autopelech je také dobrá věc, protože náš buldoček se naučil za jízdy hodně spát nebo jen ležet, takže si tam pěkně udělá pohodlí. Autopelechů je plno a určitě si vyberte nejen podle vzhledu a barev, ale také podle toho, jestli jde pelech uchytit k bezpečnostnímu pásu, jestli má také uchycení pro postroj atd… Přeci jen bezpečí buldočka je pro nás nejvíc.

Myslete na to, že při otevření dveří mějte vždy po ruce vodítko pro přepnutí buldočka. My napřed zapneme k postroji vodítko a pak teprve odepneme postroj od karabiny z bezpečnostního uchycení. Nikdy nevíte, co buldoček vidí za vámi. Takto vám i při vyskočení z auta neuteče do silnice nebo někde do neznáma, na benzinku atd…

Na místě pro nohy u místa pro buldočka máme kromě flexiny a vodítka ještě nachystanou misku na vodu a bandasku s vodou, ručník a případně další věci, které pak máte hned po ruce. Někdy stačí jen zastavit a dát buldočkovi napít, tak je lepší mít misku s vodou hned po ruce a může se napít přímo v autě. Je to chvilka a jede se dál.

Auto už máme nachystané a teď co sbalit buldočkovi do baťůžku.

 1. Očkovací průkaz (žlutý) nebo mimo ČR modrý “Evropský pas zvířete v zájmového chovu
  více o cestování mimo ČR najdete na vebu Státní veterinární správy
  mějte vždy platná povinná očkování, odčervení, vyšetření a při cestách do EU nebo mimo EU a dalších zemí si vždy ověřte, co je potřeba mít potvrzené a v jakém jazyce. Vyhnete se tak možným nepříjemnostem.
 2. Dostatek léků, pokud buldoček má něco předepsaného. Raději do rezervy více.
  – Asi dvakrát jsme u štěněte řešili průjem a jeden zrovna pár dní před dovolenou a pomohl nám vždy bleskurychle PROBICAN – probiotická pasta pro psi a kočky. Doporučujeme a máme vždy přibaleno i když jsme ji už rok nevyužili. Jistota je jistota.
 3. Známku se jménem a telefonem, pokud máte.
 4. Kleštičky na vytahování klíšťat
 5. Sáčky na exkrementy – opět přibalte raději více. Počítejte 3-4 na den a ještě vemte ruličku navíc.
  – Nikdy nevíte, kdy se vám to bude hodit a můžete obdarovat i jiné pejskaře, kteří nebudou mít zrovna po ruce.
  – Pokud si dáváte sáčky do kapes u kalhot, mikin a nemáte na ně zásobník přímo na flexině, pak si je dejte raději po dvou do každého kusu oblečení, které má kapsy. Uvidíte, že to oceníte, až vyjdete ven v jiném oblečení a najednou… aha, kde mám ty sáčky.
 6. Lékárničku – používáme turistickou, kde je plno věcí pro lidi a lze použít i pro psa. Není nutné mít speciální. Jen se rozmyslete, jak velkou a těžkou chcete nosit v batohu po celý den výletu.
 7. Hygienické potřeby:
  – Tady asi nejlépe víte, co váš buldoček bude potřebovat. My nemáme problém s tím, že by se nám válel v bordelu nebo koupal v kalužích s bahnem, ale šampón pro jistotu bereme vždy.
  Ubrousky na otření tlapek, případně i zadku (pokud bude řidší hov-nko) a také na otření srsti, pokud se vám někde vyválí. Nám se osvědčily malé froté ručníky, které otřou daleko více než papírový kapesník a dají se použít i vícekrát.
 8. Pohodlný postroj, obojek, vodítko, flexinu a další…
  – Náš buldoček má v autě stabilně dlouhou flexinu 8 m, kterou využíváme, když jdeme do lesa, nebo kde je více místa na proběhnutí. Má tam i stopovačku 15 m a je to pro nás jistota, že nám někde pod něco nevletí a má dostatek prostoru na proběhnutí. Dále máme v autě vždy náhradní postroj – to se nám osvědčilo hlavně na podzim, kdy mu postroj, který mu navlhne nebo je od bahna, předěláme a v autě je zase v suchu. Má tam i boxík v kufru s ručníky. Hlavně když je mokro nebo bahno na cestě, tak ho do auta pěkně osušíme a očistíme. Jede si pak v suchu a pohodlí.
 9. Misky na vodu a jídlo
  Skládací misky jsou super. Máme jednu větší na vodu, kterou máme při cestě v autě a při výletech nosíte připnutou na batohu. Je vždy po ruce.
  – Na dovolenou a jiný pobyt mimo domov máme skládací set misek od KiwiWalker v praktickém cestovním pouzdře. Jedna miska je dokonce protihltací, ale teď ji používáme na vodu.
  – Pokud máte více misek, je to lepší, protože máte jednu v autě, nebo na batohu, další můžete mít v ubytování a nestane se vám, že když přijdete z výletu, taky by chyběla miska s vodou. My jsme takto měli misku na jídlo a na vodu. Tu na vodu jsme brali i na výlety a pak když přijdete unavení z výletu, tak si ani nevzpomenete, že buldoček má na pokoji jen prázdnou misku na jídlo a tu na vodu máte v batohu. Proto je lepší mít vždy více misek a na pokoji nebo v ubytování mít jednu misku na vodu stabilně umístěnou a hlavně pořád plnou vody.
  Dostatek granulí, nebo toho, co váš buldoček přes den jí.
 10. Hračky
  – Vemte buldočkovi jeho oblíbené hračky, ať se cítí v novém místě jako doma. Hraček není nikdy dost.
 11. Pamlsky a další doplňky
  – Berte jen ověřené pamlsky, nebo například konzervy a další doplňky. Určitě nechcete, aby váš buldoček trpěl hned po příjezdu zažívacími potížemi. Určitě kupte doma to, co má rád a co mu sedne, než se spoléhat, že na dovolené najdete zverimex a koupíte nějaké pamlsky. To by nemusel být dobrý nápad. Když už, tak vybírejte alespoň stejnou značku nebo podobné složení.
 12. Pelíšek na spaní a další pomůcky na odpočinek
  – Náš buldoček cestuje se svým domácím pelíškem, který má rád. I když spí většinou v posteli.
  – Kdo má rád například svoji kennelku nebo jinou přepravku a místo pro dopočinek, tak nezapomeňte. Přeci jen se buldoček ocitne v novém prostředí, tak ať má svoje místečko, na které je naučený a je tam v bezpečí.
 13. Vysavač
  – používáme tyčový dobíjecí a jsme rádi, že jsou ubytování, kde se může s pejsky. Moc si toho vážíme a proto když máme tu možnost, tak vysavač bereme a při delším pobytu několikrát vysajeme tak, ať po nás nezbyde pokud možno ani jediný buldočí chlup.

Hlavně si zabalte dostatečně dopředu, udělejte si seznam a odškrtávejte si věci, které už máte. Nejednou se vám to vyplatí a i když si říkáte, že se zabalíte bez seznamu, tak přeci jen věci buldočka nepoužíváte osobně, tak můžete na něco zapomenout.

Přibalte si také dobrou náladu a vyjeďte poznávat nová místa. Můžete nám také poslat fotky z vašeho balení a vaše seznamy a budeme rádi také za fotky a popisky z cest vašich buldočků – posílejte nám na redakce@buldocek.net – všem děkujeme a přejeme pohodové a fajn cestování.

Podobné příspěvky